Masterclasses

Pedagogs, intèrprets, compositors i musicòlegs de tot el món imparteixen masterclasses al nostre centre per a fer del Conservatori Superior de Música de les Illes Balears un referent dels estudis musicals, a nivell nacional i internacional.

El programa de professors convidats ofereix, d’una banda, masterclasses, on cada alumne rep una hora mensual de docència directa i individual a càrrec d’un professional internacionalment reconegut; i, per un altre, cursos de formació, destinats a desenvolupar competències específiques, generals i transversals.

PROFESSORS CONVIDATS

Bernard van Rossum

Masterclass

Bernard van Rossum

25 i 26 de febrer de 2020

Masterclass de Saxòfon Jazz
Departament de jazz
Estudis d’interpretació-jazz

Thomas Indermühle

Masterclass

Thomas Indermühle

17 i 18 de febrer de 2020

Masterclass per a saxòfon
i masterclass per a oboè
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Mario Caroli

Masterclass

Mario Caroli

17 i 18 de febrer de 2020

Masterclass de Flauta Travessera
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Eric Terwilliger

Masterclass

Eric Terwilliger

10 i 12 de febrer de 2020

Masterclass de Trompa
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Caspar St Charles

Masterclass

Caspar St Charles

10 i 11 de febrer de 2020

Masterclass de Jazz
Departament de jazz
Estudis d’interpretació-jazz

Masterclass

Javier Costa

31 de gener i 1 de febrer de 2020

Masterclass de composició
Departament de composició

Lorenzo Coppola

Masterclass

Lorenzo Coppola

24 i 25 de gener de 2020

Masterclass de música de cambra
Departament de corda i música de cambra
Estudis d’interpretació-clàssica

Jacobo Díaz

Masterclass

Jacobo Díaz

18 de gener de 2020

Masterclass d’oboè
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Pau Bombardó

Masterclass

Pau Bombardó

11 de gener de 2020

Masterclass de bateria
Departament de jazz
Estudis d’interpretació-jazz

Natalia Crespo

Masterclass

Natalia Crespo

11 de gener de 2020

Masterclass de pedagogia
Departament de musicologia i pedagogia

Thomas Indermühle

Masterclass

Thomas Indermühle

21 de desembre de 2019

Masterclass d’oboè
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Eduard Belmar

Masterclass

Eduard Belmar

18 i 20 de desembre de 2019

Masterclass de flauta
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Daniel Gauthier

Masterclass

Daniel Gauthier

16 i 17 de desembre de 2019

Masterclass de saxofon
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Joan Mar

Masterclass

Joan Mar

16 de desembre de 2019

Masterclass de trompeta
Departament de jazz
Estudis d’interpretació-jazz

Ximo Vicedo

Masterclass

Ximo Vicedo

16 de desembre de 2019

Masterclass de trombó
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació clàssica

David Melgar

Masterclass

David Melgar

16 de desembre de 2019

Masterclass de trompa
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

André Cebrián

Masterclass

André Cebrián

14 i 16 de desembre de 2019

Masterclass de flauta
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Phil Pierick

Masterclass

Phil Pierick

12 i 13 de desembre de 2019

Masterclass de saxofon
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Francisco Poyato

Masterclass

Francisco Potayo

12 de desembre de 2019

Masterclass de veu
Departament de guitarra, piano i veu
Estudis d’interpretació-clàssica

Henrie Adams

Masterclass

Henrie Adams

9, 10 i 11 de desembre de 2019

Masterclass de Saxofon
Departament de vent i percussió
Estudis d’interpretació-clàssica

Conxa Palou

Masterclass

Conxa Palou

9 i 16 de desembre

Masterclass de Musicologia
Departament de musicologia i pedagogia

Thomas Indermühle

Masterclass

Thomas Indermühle

30 de novembre de 2019

Masterclass d’oboè
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Petros Klampanis

Masterclass

Petros Klampanis

26 de novembre de 2019

Masterclass de contrabaix Jazz
Departament de Jazz
Estudis d’Interpretació Jazz

Manuel Blanco

Masterclass

Manuel Blanco

25 i 26 de novembre de 2019

Masterclass de trompeta
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Mireia Aguiar

Masterclass

Mireia Aguiar

23 de novembre de 2019

Masterclass de pedagogia
Departament de pedagogia

Masterclass

Javier de la Vega

22 de novembre de 2019

Masterclass de saxofon
De les 10h a les 15.30h
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Octavio Hernández

Masterclass

Octavio Hernández

22 de novembre de 2019

Masterclass de guitarra Jazz
Departament de Jazz
Estudis d’Interpretació Jazz

Francesc Castelló

Masterclass

Francesc Castelló

20 de novembre de 2019

Masterclass de trompeta
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació clàssica

Juanjo Guillem

Masterclass

Juanjo Guillem

20 de novembre de 2019

Masterclass de percussió
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Masterclass

Carlo Marchioni

18 i 19 de novembre de 2019

Masterclass de guitarra
Departament de corda
Estudis d’Interpretació Clàssica

Miguel Moreno

Masterclass

Miguel Moreno

16 i 17 de novembre de 2019

Masterclass de tuba
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Masterclass

Javier Costa

15 i 16 de novembre de 2019

Masterclass de composició
Departament de composició
Estudis de composició

Juan Sapiña

Masterclass

Juan Sapiña

15 de novembre de 2019

Masterclass de fagot
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Jaume Ginard

Masterclass

Jaume Ginard

15 de novembre de 2019

Masterclass de bateria Jazz
Departament de Jazz
Estudis de Jazz

Fotografia de J. L. Lluna

M Ángel Aguiló

Masterclass

Miquel Àngel Aguiló

12, 16 i 18 de novembre de 2019

Masterclass de cello
Estudis d’Interpretació Clàssica

Gianni Gagliardi

Masterclass

Gianni Gagliardi

8 i 9 de novembre de 2019

Masterclass de Saxofon Jazz
Departament de jazz
Estudis d’Interpretació Jazz

Michelle Wegwart

Masterclass

Michelle Wegwart

4, 5, 6 i 7 de novembre de 2019

Masterclass de veu
Departament de guitarra, veu i piano
Estudis d’Interpretació Clàssica

Henrie Adams

Masterclass

Henrie Adams

4, 5, 6, 9, 10 i 11 de novembre de 2019

Masterclass de saxofon
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Isabel Villanueva

Masterclass

Isabel Villanueva

28 i 29 d'octubre de 2019

Masterclass de viola
Departament de corda
Estudis d’Interpretació Clàssica

Bert Van Echelpoel

Masterclass

Bert Van Echelpoel

28 i 29 d'octubre de 2019

Tuba
Erasmus+
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació clàssica

Audun Sandvik

Masterclass

Audun Sandvik

28 d'octubre de 2019

Masterclass de cello
De les 10h a les 15.30h
Departament de corda
Estudis d’Interpretació Clàssica

Conservatorio Superior de Música de las Islas Baleares

Masterclass

Víctor Villadangos

22 i 23 d'octubre de 2019

Masterclass de guitarra
De les 10h a les 15.30h
Departament de corda
Estudis d’Interpretació Clàssica

Joan Enric Lluna

Masterclass

Joan Enric Lluna

22 i 23 d'octubre de 2019

Masterclass de clarinet
De les 10h a les 15.30h
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica

Thomas Indermühle

Masterclass

Thomas Indermühle

19 d'octubre de 2019

Masterclass d’oboè
De les 10h a les 15.30h
Departament de vent i percussió
Estudis d’Interpretació Clàssica